Premiera płyty - Zaginione Archiwum

22.10.2018 r.

Chcemy podzielić się z Wami naszą wielką radością.

Wczoraj na koncercie w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach miała miejsce premiera naszej autorskiej płyty. Jej tytuł to po prostu „Zaginione Archiwum"

Zebrane na niej nasze autorskie kompozycje to efekt naszych fascynacji muzyką śląską. Szczególne miejsce zajmuje tu muzyka Śląska Opolskiego. Nagrania dokonane ponad sto lat temu, na woskowych wałkach fonografu przez Paula Schmidta zainspirowały i natchnęły nas do przedstawienia słuchaczom ich nowoczesnej wizji.

Czytaj więcejZmarł wielki Ślązak Jan Goczoł

06.03.2018 r.

22 lutego 2018 zmarł wielki człowiek, Ślązak nie tylko z urodzenia, ale przede wszystkim ze swojej postawy życiowej twórczości poetyckiej.

Czytaj więcejJuliusz Roger – pionier folklorystyki Śląska

28.02.2018 r.

Wchodzimy w szczególny czas, albowiem dokładnie za rok, czyli 28 lutego 2019 roku obchodzić będziemy 200-lecie urodzin Juliusza Rogera. Kimże był ten człowiek?

Czytaj więcejŚląscy Teksańczycy wczoraj i dziś

12.11.2017 r.

Wystawa "Śląscy Teksańczycy wczoraj i dziś" w Łubniańskim Ośrodku Kultury została otwarta. Graliśmy i śpiewaliśmy, i nie ukrywamy, że było to dla nas niezwykłe przeżycie. Potomków śląskich emigrantów do Teksasu odwiedziliśmy zanim powstało Zaginione Archiwum (Ania i Mariusz - 2011 rok, Darek - 2012). 

Czytaj więcejZachować dawne nagrania

31.05.2017 r.

Najwyższy czas, by ujawnić, w jaki sposób zaczęła się nasza przygoda z ponad (już!) stuletnimi nagraniami muzyki ludowej z okolic Prudnika: W 2014 roku opisał je w swojej książce „Zachować dawne nagrania” Jacek Piotr Jackowski, kierownik Zbiorów Fonograficznych IS PAN w Warszawie.

Czytaj więcejStrony: 1 2